Vinný list

Bílé víno
CHARDONNAY - jakostní, suché

VÍNO KAMELOT, VINAŘSTVÍ WALDBERG, MORAVA

V barvě je víno světle žluté. Výrazné víno v chuti kořenité, extraktivní, plné, harmonické. Najdeme v něm široké spektrum vůní od typu rozkvetlé louky, lískového ořechu, mandlí, ale až medové.

280 Kč
VERDEJO - DUGUESA DE VALLADOLID D. O. Ca 2017 - polosuché

LAN, RUEDA, ŠPANĚLSKO

Elegantní bílé víno, které pochází z oblasti Rueda a je vyrobeno z vynikající odrůdy Verdejo. Je příjemné s intenzivním aroma čerstvých bylin, tropického ovoce a decentní mineralitou. Výkonné a chutné na patře s dlouhou doznívající chutí.

410 Kč
SAUVIGNON BLANC IGP 2017 – suché

DONATIEN BEUAUD, VAL DE LOIRE, FRANCIE

Osloví intenzivní vůně evokující ziomstráz, černý rybíz, grapefruit a mučenku. Chuť je svěží aromatická a mimořádně jemná. Barva je světle žltá. Víno je díky vápencové půdě příjemně minerální se silným květinovým aroma.

430  Kč
RULANDSKÉ ŠEDÉ 2018 - pozdní sběr, polosuché

VLADIMÍR TETUR, VELKÉ BÍLOVICE, MORAVA

Plné víno zlato šedé barvy, vůně i chuť je medově nasládlá s kombinací pomerančové kůry. V dochuti lehký zbytkový cukr.

440 Kč
RIESLING 2018 - suché

WEINGUT PLEIL, RAKOUSKO

Komplexní Riesling v moderním střihu, suchý a expresivní. Jemně kulatý a elegantní a patře. Vůně a chuť zobrazuje žluté broskve, s jemnou nuancí tropického ovoce a dlouhou minerální dochutí

470 Kč
Červené víno
CUVÉE SYRAH MERLOT 2018 – suché

PÉRE ANSELME, LANGUEDOC-ROUSSILLON, FRANCIE

Povedené cuvée z jižní Francie vyrobené z odrůd Merlot a Syrah. Víno má tmavou barvu s rubínovými odlesky. Jeho aroma připomíná tmavé lesní ovoce, vanilku a lehkou stopu koření. V ústech je víno svěží a ovocné s příjemnou dochutí.

350 Kč
ZINFANDEL 2017 – suché

DELICATO FAMILY VINEYARDS, CALIFORNIA, USA

Tmavě rubínová barva s charakteristickou vůni ostružiny, akácie a koření. Na patru je plné a s vůní z třešní, ostružiny, koření a špetky vanilky. Víno má delikátní tříslovinu, v závěru doplněné nasládlými taniny.

415 Kč
CHIANTI CALIGIANO DOCG 2018 - suché

BADIA DI MORRONO, TOSCANO, ITÁLIE

Příjemné Chianti z rodinného vinařství v Toskánsku, v odůdové skladbě 85% Sangiovese a z 15% Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah. Barva je rubínově červená, střední intenzity. Ve vůní i chuti je víno měkké, svěží a vyvážené s výraznými ovocnými a květinovými tóny.

430 Kč
CRIANZA D. O. CA 2016 - suché

LAN, RIOJA, ŠPANĚLSKO

100% Tempranillo. Zraje 12 měsíců v amerických a francouzských dubových sudech. V barvě je rubínové s vůní červené třešně, švestky a koření. V chuti je harmonické s jemnou tříslovinou, středně plné, s tóny peckovitého ovoce, čokolády a sladkého koření.

660 Kč

 

Růžové víno
CABERNET SAUVIGNON ROSÉ - jakostní, polosladké

VÍNO KAMELOT, VINAŘSTVÍ MODRÝ SKLEP, MORAVA

Neváhejte a ochutnejte módní osvěžující víno. Víno je mírně tříslovité. Je příjemně svěží, delikátní a harmonické. V chuti se projevují tóny čerstvého ovoce s nádechem amlin, lesních plodů a kořenitosti.

310 Kč
PINOT GRIGIO ROSÉ 2018 - polosuché

ANTONIO RUBINI, VENETO, ITÁLIE

Rosé vyrobené z hroznů Pinot Grigio. Barva vyvolává měděný nádech s jemně růžovým odstínem. Vůně se probouzí do divokých květin, doplněné o tóny vanilky a jahod. Chuť je osvěžující s jemnými ovocnými příchutěmi.

420 Kč
Šumivé víno
PROSECCO VIOLINO- suché

CABERT - VENEZIA, ITÁLIE

Lehké a ovocné delikátní šumivé víno, ideální osvěžení nejen v horkých dnech. Krásně vyvážené po zralém ovoci s jemným perlením. Doporučujeme jako aperitiv. Podávejte pořádně nachlazené!

340 Kč
PROSECCO GANCIA D. O. C. - BRUT

GANCIA, ITÁLIE

Světle žluto zelenkavá barva a středně intenzivní perlení. Vůně je svěží, ovocná s tóny limetek. V chuti příjemně osvěžující, ovocné s projevem citrusů a jablek. Vyrobeno z odrůdy hroznů Glera, které jsou typické pro Prosecco.

550 Kč
MOËT & CHANDON BRUT IMPÉRIAL

CHAMPAGNE, FRANICE

Jde o suché víno světlé žluté barvy se zeleným nádechem tvořené směsí Chardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier. Vůně je jemně vinná s nástupem hroznů a květů lípy. Chuť má jemně vyváženou, zanechává pocit šťavnaté harmonie.

1800 Kč
VEUVE CLICQUOT BRUT

CHAMPAGNE, FRANICE

Typické, dokonale vyvážené šampaňské tvořené z Pinot Noir, které doplňuje elegantní Chardonnay a ucelený Pinot Meunier. Harmonie ovocných chutí a vůní.

2200 Kč