Vinný list

Bílé víno
CHARDONNAY 2017 - jakostní, suché

VÍNO KAMELOT, VINAŘSTVÍ WALDBERG, MORAVA

V barvě je víno světle žluté. Výrazné víno v chuti kořenité, extraktivní, plné, harmonické. Najdeme v něm široké spektrum vůní od typu rozkvetlé louky, lískového ořechu, mandlí, ale až medové.

280 Kč
SAUVIGNON BLANC IGP – suché

DONATIEN BEUAUD, VAL DE LOIRE, FRANCIE

Osloví intenzivní vůně evokující ziomstráz, černý rybíz, grapefruit a mučenku. Chuť je svěží aromatická a mimořádně jemná. Barva je světle žltá. Víno je díky vápencové půdě příjemně minerální se silným květinovým aroma.

430  Kč
RULANDSKÉ ŠEDÉ 2016 - pozdní sběr, polosuché

VLADIMÍR TETUR, VELKÉ BÍLOVICE, MORAVA

Plné víno zlato šedé barvy, vůně i chuť je medově nasládlá s kombinací pomerančové kůry. V dochuti lehký zbytkový cukr.

440 Kč
RIESLING - suché

WEINGUT PLEIL, RAKOUSKO

Komplexní Riesling v moderním střihu, suchý a expresivní. Jemně kulatý a elegantní a patře. Vůně a chuť zobrazuje žluté broskve, s jemnou nuancí tropického ovoce a dlouhou minerální dochutí

470 Kč
Grüner Veltliner 2015 - suché

Leo Hillinger, Burgenland
Nejznámější odrůda bílého vína z Rakouska od mistra Hillingera. Veltlínské zelené je plné exotického ovoce s typickým dotekem pepře. Svěží víno, ideální jako aperitiv, k salátům, asijské kuchyní nebo telecímu řízku.

570 Kč
Červené víno
CUVÉE SYRAH MERLOT 2017 – suché

PÉRE ANSELME, LANGUEDOC-ROUSSILLON, FRANCIE

Povedené cuvée z jižní Francie vyrobené z odrůd Merlot a Syrah. Víno má tmavou barvu s rubínovými odlesky. Jeho aroma připomíná tmavé lesní ovoce, vanilku a lehkou stopu koření. V ústech je víno svěží a ovocné s příjemnou dochutí.

350 Kč
ZINFANDEL 2016 – suché

DELICATO FAMILY VINEYARDS, CALIFORNIA, USA

Tmavě rubínová barva s charakteristickou vůni ostružiny, akácie a koření. Na patru je plné a s vůní z třešní, ostružiny, koření a špetky vanilky. Víno má delikátní tříslovinu, v závěru doplněné nasládlými taniny.

415 Kč
CHIANTI CALIGIANO DOCG 2016 - suché

BADIA DI MORRONO, TOSCANO, ITÁLIE

Příjemné Chianti z rodinného vinařství v Toskánsku, v odůdové skladbě 85% Sangiovese a z 15% Cabernet Sauvignon, Merlot a Syrah. Barva je rubínově červená, střední intenzity. Ve vůní i chuti je víno měkké, svěží a vyvážené s výraznými ovocnými a květinovými tóny.

430 Kč
CRIANZA D. O. CA 2014 - suché

LAN, RIOJA, ŠPANĚLSKO

100% Tempranillo. Zraje 12 měsíců v amerických a francouzských dubových sudech. V barvě je rubínové s vůní červené třešně, švestky a koření. V chuti je harmonické s jemnou tříslovinou, středně plné, s tóny peckovitého ovoce, čokolády a sladkého koření.

660 Kč
Růžové víno
CABERNET SAUVIGNON ROSÉ 2017 - jakostní, polosladké

VÍNO KAMELOT, VINAŘSTVÍ MODRÝ SKLEP, MORAVA

Neváhejte a ochutnejte módní osvěžující víno. Víno je mírně tříslovité. Je příjemně svěží, delikátní a harmonické. V chuti se projevují tóny čerstvého ovoce s nádechem amlin, lesních plodů a kořenitosti.

310 Kč
ROSÉ D‘ANJOU AOC 2016 - polosladké

DONATIEN BAHUAUD, FRANCIE

Kombinace odrůd 70% Grolleau, 20% Gamay 10% Cabernet Franc. Výjimečnýá terén a mirné podnebí Loiry dává jemně sladké rosé. Barva je světlé růžová až lososová. Osvěžující vůně máty a bílého pepře, jahod a červené bobule. Chuť je ovocná s aroma jahod a červeného rybízu. Příjemně kulaté a hladké s živostí, která vyvažuje sladkost.

420 Kč
Šumivé víno
PROSECCO VIOLINO- suché

CABERT - VENEZIA, ITÁLIE

Lehké a ovocné delikátní šumivé víno, ideální osvěžení nejen v horkých dnech. Krásně vyvážené po zralém ovoci s jemným perlením. Doporučujeme jako aperitiv. Podávejte pořádně nachlazené!

340 Kč
SECCO PINK RIBBON

LEO HILLINGER BURGENLAND
Osvěžující růžové šumivé víno s elegantním perlením. Ve vůní jsou dominantní jahody, v chuti je harmonické s ovocným závěrem.

490 Kč
DEUTZ BRUT CLASSIC - CHAMPAGNE
Delikátní, živé a skvěle vyvážené základní šampaňské. Jedná se o cuvée odrůdChardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier s až 40% podílem rezervních vín. Krásně čisté, elegantní víno s osvěžující citronovou vůní a jemnou pěnou má květinové aroma s příchutí meruňky, zralého jablka a kouřově minerálních tónů. Díky dlouhému druhotnému kvašení v lahvi (3 roky) se jedná o jedno z nejlepších základních Champagne na trhu. Doporučujeme!
1500 Kč