Vinný list

Bílé víno
Ryzlink Rýnský jakostní 2014 – Mikrosvín
Příjemné víno zelenkavé barvy je krásným příkladem Ryzlinku rýnského z mikulovské podoblasti. Jemné bylinné aroma je potrženo svěží meruňkovou slupkou. Chuť je šťavnatá a ovocná s příjemnou odrůdovou kyselinkou.
280 Kč
Sauvignon Blanc „120“ 2015 – Santa Rita
Lehký, ovocný Sauvignon z Chile. Víno středně intenzivní zelenkavé barvy ze žlutými záblesky. Ve výrazné ovocné vůni dominují citrusy a herbální aroma. Na jazyku je patrná velká koncentrace, elegantní svěží kyselinka a příjemná perzistence.
380 Kč
Chardonnay „LE CÉPAGE“ 2015 – La Croix Belle
Lehké, dobře pitelné Chardonnay v novém ročníku. V jeho vůni naleznete ovocné tóny s dominantními citrusy. V chuti je středního těla, čerstvé a osvěžující s lehkou minerální stopou.
420 Kč
Riesling 2014 – Meyer (Weingut), Pfalz
Krásný, svěží Ryzlink s tóny citrusů a zelených jablek z biodynamického vinařství. Díky pevné kyselině je víno v chuti nádherně čerstvé a svěží.
490 Kč
Grüner Veltliner 2014 – Leo Hillinger, Burgenland
Nejznámější odrůda bílého vína z Rakouska od mistra Hillingera. Veltlínské zelené je plné exotického ovoce s typickým dotekem pepře. Svěží víno, ideální jako aperitiv, k salátům, asijské kuchyní nebo telecímu řízku.
570 Kč
Červené víno
Cabernet Sauvignon IGT, 2013 – Principesco
Příjemný Cabernet ze severní Itálie – oblasti Veneto. Víno má typickou tmavě rubínovou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni převažuje tmavé bobulové ovoce nádechem švestek. V chuti jsou patrní lehké třísloviny.
290 Kč
Malbec Los Cardos, 2014 – Vina Dona Paula, Mendoza
Malbec Los Cardos má intenzivní purpurově červenou barvu. V chuti naleznete pikantní a intenzivní tóny červeného ovoce a bylin. Hrozny pocházejí z regionu Luján de Cuyo, který leží v oblasti Mendoza. Název Los Cardos je odvozen od bodláku, jenž se v této oblasti hojně vyskytuje.
360 Kč
Cabernet Sauvignon Reserva, 2013 – Leyda, Chile
Měkký a strukturovaný Cabernet Sauvignon s tóny černého ovoce, švestek, tabáku a lehce opečeného toastu. V ústech je živý, šťavnatý, s mírnými tříslovinami na závěr.
480 Kč
Chianti Classico DOCG 1141, 2013 – Barone Ricasoli
Skvěle pitelné, delikátní Chianti Classico s intenzivní vůní tmavého ovoce a květin. Na patře se projeví lehká kořenitost s příjemnou dochutí. Vychutnejte si jej nyní do 2018.
790 Kč
Růžové víno
Zweigeltrebe Rosé 2015 – Piálek & Jäger
Výtečný partner pro letní dny. Ve vůni Vás osloví zralé jahody a smetanové tóny. Díky své šťavnatosti, v níž naleznete kiwi, je to krásné. lehké a osvěžující víno vhodné pro terasové relaxování.
320 Kč
Rosé Svatovavřinecké, kab. š 2214, 2013 – Vinařství Lahofer
Módní, lehké, ale extraktivní růžové víno se zajímavou barvou připomínající maliny. Je osvěžující, příjemně pitelné, se slibnou škálou chutí a vůní. Svatovavřinecké rosé z viniční trati Volné pole se vyznačuje intenzivní vůní lesních jahod, v chuti se projevuje jak výraznější kyselinka, tak příjemný přírodní zbytkový cukr a nasládlá chuť rozmačkaných malin s cukrem a smetanou. Rosé podávejte vychlazené na 7 – 9 ºC. Je příjemným společníkem pro odpolední setkání s přáteli, dá se dobře kombinovat s pizzou či těstovinovými saláty.
270 Kč
Šumivé víno
Casa Roma Extra Dry – Prosecco DOC Treviso
Ovocné a delikátní šumivé víno, ideální osvěžení nejen v horkých dnech. Toto základní Prosecco DOC Treviso nabídne vůni citrusových plodů a květin. Jeho ovocná a svěží chuť je skvěle podpořena jemným perlením. Doporučujeme jako aperitiv. Podávejte pořádně nachlazené!
320 Kč
Secco Pink Ribbon – Leo Hillinger, Burgenland
Osvěžující růžové šumivé víno s elegantním perlením. Ve vůní jsou dominantní jahody, v chuti je harmonické s ovocným závěrem.
490 Kč
Deutz Brut Classic – Champagne
Delikátní, živé a skvěle vyvážené základní šampaňské. Jedná se o cuvée odrůdChardonnay, Pinot Noir a Pinot Meunier s až 40% podílem rezervních vín. Krásně čisté, elegantní víno s osvěžující citronovou vůní a jemnou pěnou má květinové aroma s příchutí meruňky, zralého jablka a kouřově minerálních tónů. Díky dlouhému druhotnému kvašení v lahvi (3 roky) se jedná o jedno z nejlepších základních Champagne na trhu. Doporučujeme!
1500 Kč